3 dôvody prečo sa hmotná častica nemôže pohybovať rýchlosťou c - aktualizované 2019-04-30

Autor: Pavol Dančanin | 27.4.2019 o 10:19 | (upravené 30.4.2019 o 16:24) Karma článku: 1,45 | Prečítané:  397x

Keby sme hmotnú časticu, napríklad raketu urýchlili na rýchlosť c, v tom momente by pôsobením zotrvačnej sily v smere proti pohybu skolabovala pod horizont udalostí a stala by sa z nej nestabilná čierna diera...

  1. Keby sme hmotnú časticu, napríklad raketu urýchlili na rýchlosť c, v tom momente by pôsobením zotrvačnej sily v smere proti pohybu skolabovala pod horizont udalostí a stala by sa z nej nestabilná čierna diera – po vypnutí motorov by sa vyparila.
  2. Podľa špeciálnej teórie relativity v momente, kedy by raketa dosiahla rýchlosť c, nadobudla by nekonečnú hmotnosť a stala by sa z nej zo všetkých strán stabilná čierna diera.
  3. Podľa mojej teórie (pozri článok teória zjednotenia) raketa sa nemôže pohybovať rýchlosťou c zotrvačne. Keby sme urýchlili raketu na rýchlosť c a vypli by sme jej motory, stala by sa zotrvačnou sústavou a svetlo v nej by sa potom šírilo normálne, tak ako v pokojovej sústave a raketa by automaticky stratila rýchlosť c. Aj v tomto prípade by, po urýchlení na rýchlosť c, z rakety vznikla v smere proti pohybu nestabilná čierna diera, ktorá by sa po vypnutí dodávanej energie vyparila (je to vlastne prvý prípad).

Poznámky. 

1. S tou hmotnou časticou, to je len teoretický príklad. Reálne by sa pri zrýchlení na rýchlosť c vyžiarila vo forme fotónov. Ak by z nej niečo ostalo, to by sa zmenilo na čiernu dieru.

2. Neberie do úvahy, že na urýchlenie hmotnej častice na rýchlosť c je podľa špeciálnej teórie relativity potrebná nekonečne veľká energia.

Revízia:

Keby sme hmotnej častici dodali extrémne zrýchlenie (zrýchlenie rovné gravitačnému zrýchleniu na horizonte udalostí čiernej diery), táto častica by vplyvom zotrvačnej sily skolabovala pod horizont udalostí, vznikla by z nej čierna diera, a následne by sa pohybovala rýchlosťou c. Toto som chcel vlastne povedať. Z toho vyplýva moja teória zjednotenia.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Cynická obluda

Skutočná cynická obluda

Politik vo forme by na výročie vraždy dokázal empatiu aspoň predstierať. Ale Ficovo ego už stratilo všetky zábrany.

Lustrovanie novinárov vyšetrujú už rok, policajní riaditelia sú v civile

Vyšetrujú aj lustrovanie generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára.


Už ste čítali?