3 dôvody prečo sa hmotná častica nemôže pohybovať rýchlosťou c - aktualizované 2019-04-30

Autor: Pavol Dančanin | 27.4.2019 o 10:19 | (upravené 30.4.2019 o 16:24) Karma článku: 1,45 | Prečítané:  420x

Keby sme hmotnú časticu, napríklad raketu urýchlili na rýchlosť c, v tom momente by pôsobením zotrvačnej sily v smere proti pohybu skolabovala pod horizont udalostí a stala by sa z nej nestabilná čierna diera...

  1. Keby sme hmotnú časticu, napríklad raketu urýchlili na rýchlosť c, v tom momente by pôsobením zotrvačnej sily v smere proti pohybu skolabovala pod horizont udalostí a stala by sa z nej nestabilná čierna diera – po vypnutí motorov by sa vyparila.
  2. Podľa špeciálnej teórie relativity v momente, kedy by raketa dosiahla rýchlosť c, nadobudla by nekonečnú hmotnosť a stala by sa z nej zo všetkých strán stabilná čierna diera.
  3. Podľa mojej teórie (pozri článok teória zjednotenia) raketa sa nemôže pohybovať rýchlosťou c zotrvačne. Keby sme urýchlili raketu na rýchlosť c a vypli by sme jej motory, stala by sa zotrvačnou sústavou a svetlo v nej by sa potom šírilo normálne, tak ako v pokojovej sústave a raketa by automaticky stratila rýchlosť c. Aj v tomto prípade by, po urýchlení na rýchlosť c, z rakety vznikla v smere proti pohybu nestabilná čierna diera, ktorá by sa po vypnutí dodávanej energie vyparila (je to vlastne prvý prípad).

Poznámky. 

1. S tou hmotnou časticou, to je len teoretický príklad. Reálne by sa pri zrýchlení na rýchlosť c vyžiarila vo forme fotónov. Ak by z nej niečo ostalo, to by sa zmenilo na čiernu dieru.

2. Neberie do úvahy, že na urýchlenie hmotnej častice na rýchlosť c je podľa špeciálnej teórie relativity potrebná nekonečne veľká energia.

Revízia:

Keby sme hmotnej častici dodali extrémne zrýchlenie (zrýchlenie rovné gravitačnému zrýchleniu na horizonte udalostí čiernej diery), táto častica by vplyvom zotrvačnej sily skolabovala pod horizont udalostí, vznikla by z nej čierna diera, a následne by sa pohybovala rýchlosťou c. Toto som chcel vlastne povedať. Z toho vyplýva moja teória zjednotenia.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Naď očakáva, že počas víkendu otestujú aspoň tri milióny ľudí

Najväčšie problémy spôsobovali drive through odberové miesta.

Vo svete píšu o nepresných testoch aj o výzve prezidentky

Únia sa môže Slovenskom inšpirovať, ak sa projekt podarí.


Už ste čítali?