Ako pomôcť fajčiarom

Autor: Pavol Dančanin | 24.9.2019 o 6:57 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  98x

Fajčil som už aj elektronickú cigaretu, ale stále tomu niečo chýba, je s tým piplačka a nemá alebo nemusí to mať odvykací efekt.

Mali by sa vyrábať bylinkové cigarety bez nikotínu a mali by byť podstatne lacnejšie ako nikotínové cigarety. Myslím si, že aspoň teoreticky je ľahšie prejsť z nikotínových cigariet na beznikotínové, ako razom prestať fajčiť. Fajčiari sa totiž nemôžu vzdať návyku držať cigaretu v ruke a  ťahať do pľúc dym. Možno by po nejakom čase prestali fajčiť úplne. Bylinkové cigarety sa na Slovensku predávali, ale boli veľmi drahé, stáli 80 SK (dnes cca 2,70 EUR). Pre porovnanie, za tú istú cenu sa vtedy dali kúpiť značkové cigarety. Čo na tých bylinkách môže stáť 80 SK? Jedine daň z predaja cigariet. Ale na bylinkové cigarety by sa nemala vzťahovať daň z predaja cigariet, pretože nie sú návykové. Mali by byť štátom skôr dotované, pretože by fajčiarom pomohli odvykať od nikotínových cigariet.

Fajčil som už aj elektronickú cigaretu, ale stále tomu niečo chýba, je s tým piplačka a nemá alebo nemusí to mať odvykací efekt. Takéto beznikotínové  cigarety by si možno kupovali aj tí fajčiari, ktorí nechcú investovať do elektronickej cigarety.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?